West Hollow Middle School

Extra Help

TEACHERSUBJECT ROOM DAYTIMEDAYTIME

Richard

Abarno

Music

234

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

7:15:00 AM

Laura

Anderson

W.Lang

105

Tuesday

2:45:00 PM

Tuesday

2:45:00 PM

Alison

Aquino

Math

201A

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Patty

Baker

Special Ed

220B

Tuesday

7:10:00 AM

Tuesday

2:45:00 PM

Peter

Basel

Phys Ed

BoysGym

Tuesday

7:00:00 AM

Thursday

2:45:00 PM

Christine

Bistany

SocSt

205

Thursday

2:45:00 PM

Monday

7:30:00 PM

Elisa

Brosnan

Art

218

Monday

2:45:00 PM

Wednesday

7:15:00 AM

Rebecca

Campbell

Math

201

Thursday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Colleen

Carlsen

SocSt

107

Tuesday

7:20:00 AM

Thursday

2:40:00 AM

Pan Sam

Chan

W. Lang

221

Wednesday

2:45:00 PM

Thursday

5:00:00 PM

Janet

Chan

Science

212

Tuesday

7:20:00 AM

Tuesday

2:40:00 AM

Marybeth

Clark

English

103

Monday

7:00:00 AM

Tuesday

4:00:00 PM

Maddy

Combs

Health

107

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Angelica

Cossell

Math

241

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

4:00:00 PM

Gloria

Cucinello

Reading

220 B

Tuesday

3:00:00 PM

Thursday

3:00:00 PM

Nicole

Darling

Math

201

Monday

7:20:00 AM

Wednesday

7:50:00 AM

Lauren

DeNigris

Phys Ed

Gym

Monday

7:00:00 AM

Friday

2:45:00 PM

Stefanie

Deringer

Science

209

Monday

7:20:00 AM

Tuesday

7:20:00 AM

Scott

Deringer

Science

216

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Jamie

Diodato

Art

231

Monday

2:45:00 PM

Monday

2:45:00 PM

Maura

Domozych

English

143

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Cara

Doran

FACS

223

Friday

3:00:00 PM

Wednesday

3:00:00 PM

Tim

Eckstrum

Music

122

Tuesday

7:20:00 AM

Thursday

7:20:00 AM

Gayle

Famiglietti

English

100

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Amanda

Ferguson

Phys Ed

Gym

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Jessica

Fischer

English

206

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Courtney

Freer

W.Lang

110

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

8:00:00 PM

Collete

Galante

Music

122

Tuesday

7:00:00 AM

Wednesday

7:00:00 AM

Andrew

Gambardella

SocSt.

144

Wednesday

7:15:00 AM

Wednesday

2:45:00 PM

Nancy

Garcia

Science

114

Monday

7:00:00 AM

Thursday

2:40:00 PM

Dawn

Giamalvo

English

112

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

2:45:00 PM

Michelle

Gill

SpE

109A

Wednesday

4:00:00 PM

Tuesday

2:45:00 PM

Angela

Giosos

W.Lang

103

Monday

4:00:00 PM

Wednesday

2:50:00 PM

Christine

Gitz

Math

202

Monday

2:45:00 PM

Wednesday

2:45:00 PM

Charles

Gravina

Technology

118

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Stephanie

Greenberger

SocSt

105

Tuesday

7:00:00 AM

Wednesday

2:45:00 PM

Rebecca

Gumbus

Math

141

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Dave

Gumbus

Phys Ed

Gym

Monday

7:15:00 AM

Friday

2:45:00 PM

Adam

Handburger

C.Center

C.Center

Thursday

2:45:00 PM

Tuesday

7:15:00 AM

James

Harris

Technology

120

Tuesday

7:15:00 AM

Tuesday

2:45:00 PM

Siobhan

Hohf

Music

122

Tuesday

7:10:00 AM

Wednesday

7:10:00 AM

Lauren

Hutchins

SpEd

220A

Monday

2:45:00 PM

Wednesday

7:20:00 AM

Phillip

Inguanta

Science

214

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Patricia

Kafi

SpEd

220C

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

2:20:00 PM

Patrick

Kane

Technology

119

Tuesday

2:50:00 PM

Wednesday

7:15:00 AM

Andrea

Kenedy

Speech

115

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

3:15:00 PM

Evan

Klishewich

SpEd

144

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Elizabeth

Kuzma

Math

104

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Joo

Lee

Art

232

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Ian

Lesnick

W.Lang

219

Tuesday

7:00:00 AM

Thursday

2:45:00 AM

Melissa

Lipman

W.Lang

219

Thursday

2:50:00 PM

Thursday

2:50:00 PM

Lisa

Lo Piano

C.Center

C.Center

Friday

2:40:00 PM

Thursday

4:00:00 PM

Alexandra

Macken

SpEd

227

Monday

7:05:00 AM

Wednesday

7:05:00 AM

Alexandra

Macken

SpEd

227

Monday

7:00:00 AM

Wednesday

7:00:00 AM

Gina

Maguire

SpEd

204

Monday

2:45:00 PM

Tuesday

8:00:00 PM

Lisa

Manzione

Math

142

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Meaghan

Martin

English

244

Monday

7:10:00 AM

Friday

7:10:00 AM

June

Martinez

English

110

Tuesday

7:30:00 AM

Wednesday

7:30:00 AM

Robert

Mascia

SocSt

243

Friday

2:45:00 PM

Tuesday

7:00:00 PM

Erin

Matier

SpEd

116

Monday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Taryn

McGinley

Phys Ed

Gym

Monday

7:00:00 AM

Wed.,Fri.

2:45:00 PM

Kim

Messina

Science

213

Tuesday

7:20:00 AM

Wednesday

8:30:00 PM

Eileen

Miller

Reading

100

Wednesday

7:05:00 AM

Wednesday

2:40:00 PM

Michael

Mineo

Music

233/234

Wednesday

2:40:00 PM

Wednesday

2:40:00 PM

Ariela

Minkovsky

Science

213

Monday

6:55:00 AM

Monday

2:40:00 PM

Celia

Nacarlo

English

110

Monday

7:00:00 AM

Wednesday

4:00:00 PM

Michelle

Nolan

SocSt

204

Monday

2:45:00 PM

Tuesday

8:15:00 PM

Ed

Nordstrom

Math

113

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

2:45:00 PM

Elizabeth

Oliva

SpEd

207

Wednesday

7:15:00 AM

Wednesday

2:40:00 PM

Karen

Olsen

Math

102

Wednesday

7:15:00 AM

Wednesday

2:40:00 PM

Jeannine

Ortiz

English

229

Monday

4:00:00 PM

Friday

2:45:00 PM

Keri

Page

Science

211

Monday

8:00:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Shaun

Pantke

Math

230

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Christina

Papachristou

SocSt

101

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Christyann

Parisi

SpEd

141

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Jillian

Razzano

SpEd

228

Tuesday

7:20:00 AM

Wednesday

7:20:00 AM

Colleen

Regan

Music

121

Wednesday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Chris

Regini

Science

214

Tuesday

2:45:00 PM

Tuesday

2:45:00 PM

Douglas

Regulinski

Science

210

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Elissa

Reichstein

Music

122

Monday

2:50:00 PM

Tuesday

7:20:00 AM

Ed

Reiser

SpEd

109A

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Christina

Retzlaff

Speech

217C

Monday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Keli

Roberts

Art

231

Tuesday

7:10:00 AM

Tuesday

2:45:00 PM

Tina

Rothenberger

Science

208

Tuesday

7:05:00 AM

Wednesday

7:05:00 AM

Kim

Sarrosick

English

203

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

2:45:00 PM

Timothy

Sassone

SocSt

228

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Jill

Savini

SocSt

109

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Rosalie

Serra

FACS

225

Tuesday

2:45:00 PM

Thursday

2:45:00 PM

Christina

Signorelli

Math

227

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

2:40:00 PM

Susan

Smith

FACS

226

Tuesday

7:10:00 AM

Wednesday

3:00:00 PM

Jacqueline

Sokolsky

SpEd

202/210/230

Tuesday

7:20:00 AM

Wednesday

7:20:00 AM

William

Stevens

SpEd

244

Monday

7:00:00 AM

Friday

7:00:00 AM

Sterling

Swaby

English

106

Tuesday

7:00:00 AM

Thursday

7:00:00 AM

Jaclyn

Tannazzo

English

207

Wednesday

2:45:00 PM

Monday

4:00:00 PM

Erica

Tasch

W.Lang

221

Tuesday

2:50:00 PM

Thursday

2:50:00 PM

Barbara

Tomasello

SpEd

111

Monday

7:10:00 AM

Thursday

2:45:00 PM

Maria

Tomlinson

W.Lang

242

Thursday

2:45:00 PM

Friday

2:45:00 PM

Paul

Travaglianti

Science

210, 216

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Christine

Vecchione

Health

200

Tuesday

7:15:00 AM

Thursday

7:15:00 AM

Michele

Wagner

W.Lang

224

Wednesday

2:45:00 PM

Thursday

7:15:00 AM

Ayla

Yildiz

W.Lang

106

Tuesday

7:15:00 AM

Wednesday

2:45:00 PM

Jennifer

Yonelunas

Speech

217 B

Monday

7:15:00 AM

Wednesday

7:15:00 AM

Christine

Zafonte

Library

Library

Tuesday

7:10:00 AM

Wednesday

7:10:00 AM

Joan

Zarra

Reading

142

Monday

7:20:00 AM

Friday

7:20:00 AM